poniedziałek, 26 marca 2012

Film akcji Igrzyska Śmierci na srebrnym ekranie

Dokładnie 23 marca bieżącego roku odbyła się polska oraz globalna premiera filmuo tytule Igrzyska Śmierci (oryg. The Hunger Games). Film za kamerą którego stanął Gary Ross. Film ten to wersja filmowa powieści o tym samym tytule, czyli "Igrzyska Śmierci" amerykańskiej pisarki Suzanne Collins. Zamierzane są jeszcze 3 następne odsłony filmu. W obsadzie nie nie znajdziemy ani jednej znanej postaci, na odwrót młodzi wciąż mało popularni aktorzy jak: Jennifer Lawrence, Liam Hemsworth lub Josh Hutcherson.

Na ruinach dawnej Ameryki Północnej rozciąga się państwo Panem, z imponującą stolicą - Kapitolem, otoczoną przez dwanaście dystryktów. Bezwzględne władze zmuszają podległe sobie rejony do składania okrutnej daniny. Raz w roku każdy dystrykt musi dostarczyć chłopca i dziewczynę między dwunastym a osiemnastym rokiem życia, by wzięli udział w Głodowych Igrzyskach, turnieju na śmierć i życie, transmitowanym na żywo przez telewizję. Zwycięzcą igrzysk zostaje ostatni uczestnik, który zdoła utrzymać się przy życiu. W przeciwieństwie do przeszkolonych zawodników, szesnastoletnia Katniss zdana jest wyłącznie na własne instynkty oraz przewodnictwo byłego mistrza tych zawodów, który teraz sięgnął dna. Jeśli dziewczyna kiedykolwiek ma zobaczyć jeszcze rodzinny Dystrykt 12, musi dokonać rzeczy niemożliwych...

Z przyczyny tej, iż debiut miał miejsce parę dni temu to możliwej jest postawić pewne wnioski. Produkcja ta okazała się bardzo dochodowa, 215 mln dolarów w ciągu paru dni to jedno z najlepszych otwarć obecnego roku, biorąc pod uwagę koszt filmu na poziomie 78 milionów. Oceny filmu również ponad przeciętne, w naszym kraju obraz ten oceniony jest przeciętnie na 7,7, a na amerykańskiej stronie IMDB na 8 oczek (w dziesięciostopniowej skali). Jeśli wciąż zastanawiasz się czy iść na ten film, sugerujemy obejrzeć wideo zapowiedź filmu "Igrzyska Śmierci", który całkowicie rozwieje nasze niejasności.

piątek, 23 marca 2012

Serial "Przepis na życie" w każdy wtorek

W ubiegłym roku stacja Tvn ukazała następny serial o nazwie "Przepis na życie", który to zdobył większą oglądalność niż drugi serial tej stacji – "Prosto w serce". W marcu tego roku zaczął się już trzeci sezon serialu "Przepis na życie", w którym występuje parę popularnych osób. Koronną rolę zagrała Magda Kumorek, oraz wspólnie z nią na planie serialu obejrzymy aktorów takich jak: Borys Szyc, Piotr Adamczyk, Edyta Olszówka a również Maja Ostaszewska.

Kiedy ukochany facet Cię zostawia trudno nie myśleć w taki sposób. Wtedy nic nie pomaga, żadne słowa pocieszenia ze strony przyjaciół, że wszystko jeszcze się odwróci i będzie dobrze. Każda kobieta musi tę drogę przejść sama i ta podróż najczęściej staje się dla niej niezwykła…

Taka też jest historia Anki, historia jej przepisu na życie.

Świat bohaterów "Przepisu na życie" to świat, w którym ludzie patrzą z optymizmem w przyszłość, rodzina i przyjaciele są wsparciem, a poczucie humoru i dystans do siebie ważniejsze niż "życiowa zaradność". Historia "Przepisu na życie" udowodni, że nawet z najcięższej sytuacji można wyjść obronną ręką, a przede wszystkim nauczy nas, że nigdy nie jest za późno by szukać swojego upragnionego szczęścia!

Wbrew obecnej modzie na przerabianie seriali na wzór zagranicznego serialu, który zyskał dużą popularność, to ten serial została przygotowane przez Panią Agnieszkę Paliszewską. Serial komediowy "Przepis na życie" miło ogląda się polakom, gdyż obecny sezon regularnie jest oglądany przez ponad 2,5 mln osób. A w jakie dni jest emitowany serial możecie przeczytać w programie TVN na witrynie filmwebu. Jakie wy macie zdanie o tym serialu?.

czwartek, 22 marca 2012

Julia - nowy serial w TVN

Po sylwestrze w telewizjach, pomimo zimy, zbliża się powiew świeżości a więc na ekrany trafi kilka innowacyjnych seriali. Pewną z nich w asortymencie stacji TVN jest serial "Julia". Od stycznia 2012 serial możemy powszednio oglądać o godzinie 17.55. W serialu zagra m.in. Julia Rosnowska, Joanna Osyda, Krystian Wieczorek, Michał Lewandowski, Bartosz Obuchowicz, Marta Żmuda-Trzebiatowska a również sporo innych polskich aktorów.

Serial przedstawia dzieje dziewczyny imieniem Julia, która w przeddzień ślubu postanawia zmienić własne życie. W tym celu odwołuje ślub a następnie przenosi się do Krakowa. Zaczyna poszukiwać samej siebie by poznać kim tak naprawdę jest. Na swojej drodze spotyka mnóstwo różnych ludzi, których życie wygląda na kapitalne tymczasem się okazuje są to jedynie pozory i setki oszustw. Z czasem Julia zmienia w ich życiu nadzwyczaj dużo.

Pierwszy sezon, który zakończy się w marcu będzie składał się z 50 odcinków. W przypadku kiedy zaciekawił Cię opis serialu telewizyjnego "Julia" może zacząć oglądanie już dziś o 18.

piątek, 16 marca 2012

Premiera nowego filmu pt. Iron Sky

Premiera tej ciekawej komedii sci-fi o tytule Iron Sky będzie 27 kwietnia tego roku na srebrnym ekranie. Film za której kamerą stanął Timo Vuorensola, natomiast w obsadzie obejrzymy m.in.: Christophera Kirby, Udo Kiera, a również Götz Otto. Film przedstawia księżycową kolonię hitlerowców, jaka to powstała w 1945 jako misja ratująca hitlerowców. Teraz, po wielu latach, dokładnie w 2018 roku księżycowi faszyści wracają na Ziemię oraz rozpoczynają inwazję. Więcej informacji o akcji możecie przeczytać poniżej, zaś trailer komedii Iron Sky można zobaczyć w internecie.

Rok 1945. III Rzesza chyli się ku upadkowi. Z tajnej bazy na Antarktydzie naziści wysyłają na Księżyc misję ostatniej szansy. Po ciemnej stronie ziemskiego satelity zakładają kosmiczną bazę, w której znajdują schronienie. Mijają lata. W roku 2018 rozpoczynają inwazję na Ziemię.

Debiut tego filmu u nas dopiero za ponad miesiąc, jednak widzowie z paru krajów mają film w kinach już od tygodnia oraz oceniają go nadzwyczaj dobrze, średnia nota to prawie 8 na 10 możliwych.

czwartek, 15 marca 2012

Nowy film pt. American Pie 8 już niedługo

Dużo już lat upłynęło od debiutu pierwszego filmu z serii American Pie. Za kilkanaście dni będzie miała premierę już ósma część, która ma mocno nawiązywać do pierwszej, film będzie nosił nazwę "American Pie 8: Zjazd absolwentów" a więc wystąpią tam wszystkie osoby, które zagrali w pierwszym American Pie, są to np. Jason Biggs, Seann William Scott, Chris Klein, a również Tara Reid. Za kamerą tej komedii znaleźli się Jon Hurwitz a również Hayden Schlossberg.

Znani bohaterowie słynnej serii "American Pie" spotykają się po latach w trakcie zjazdu absolwentów. Spotkanie uświadomi im, że choć przez ponad dekadę zmieniło się wiele, to jednak ani czas, ani odległość nie są w stanie zmienić starych nawyków. Zjazd przerodzi się w odjechaną imprezę, na której nie zabraknie… szarlotki i, oczywiście, mamy Stiflera!

Premiera filmu odbędzie się w Polsce dokładnie 13 kwietnia 2012 roku (na świecie tydzień wcześniej). Mamy nadzieję, że film będzie na poziomie, niestety nie dowiemy się z tego z kilku opublikowanych zwiastunów komedii "American Pie: Zjazd absolwentów", jakie to wytwórca wraz z dystrybutorem udostępniają często. Seria "American Pie" na całym świecie zarobiła jak dotąd sumarycznie przeszło 700 milionów dolarów.

środa, 14 marca 2012

Premiera nowego filmu pt. Demony

Już w tym tygodniu kinowy debiut nowego horroru o tytule "Demony", za kamerą którego znalazł się William Brent Bell. W obsadzie trudno będzie odnaleźć znanych aktorów, w tym filmie zagrają tacy aktorzy jak: Fernanda Andrade, Simon Quarterman a również Evan Helmuth.

W 1989 roku linia alarmowa 911 otrzymała mrożący krew w żyłach telefon od Marii Rossi z przyznaniem się do brutalnego morderstwa trzech osób. 20 lat później jej córka Isabella chce dowiedzieć się, co naprawdę stało się tamtej nocy. W tym celu odbywa podróż do Włoch do szpitala dla umysłowo chorych przestępców, gdzie została zamknięta jej matka. W szpitalu trwają badania, które mają ustalić, czy jest chora psychicznie, czy opętana. Izabella postanawia wynająć dwóch młodych egzorcystów, aby niekonwencjonalnymi metodami, wykorzystując naukę i religię, spróbowali pomóc matce. Wkrótce się okazuje, że musza stanąć twarzą w twarz z czystym złem - demonami, które posiadły duszę i ciało Marii.

Oglądając video zapowiedź filmu "Demony" mamy wrażenie, iż ten horror będzie ciekawy, jednakże należałoby zastanowić się czy chcemy obejrzeć ten horror, albowiem w Ameryce jego przeciętna punktacja to 3,5/10.

poniedziałek, 5 marca 2012

Debiut filmu Disneya pt. John Carter

Dnia 9 marca tego roku zadebiutuje w polskich kinach, od dawna odczekiwany Disneya o tytule "John Carter", za kamerą stanął Andrew Stanton (Toy Story). Produkcja ta została zrealizowana z niezwykłym rozmachem, której fabuła toczy się na skrytej planecie Barsoom. Film jest filmową adaptacją klasycznej – lecz sławnej w szczególności w USA – książce Edgara Rice'a Burroughsa pt. Księżniczka Marsa, twórcy sekwencji poswieści o Tarzanie.

John Carter to młody weteran wojny secesyjnej, ciężko doświadczony walką na froncie. W niejasnych okolicznościach trafia na obcą planetę. Tam zostaje uwikłany w wielki konflikt między tubylcami, Tarsem Tarkasem i księżniczką Dejah Thoris, która desperacko potrzebuje jego pomocy. W świecie na skraju zagłady, Carter odzyskuje wiarę w siebie, i rozpoczyna walkę, od której zależy los Barsoom i jej mieszkańców.

Debiut obrazu pt. "John Carter" odbędzie się także w Polsce jak i zagranicą w jednym momencie, w związku z tym nie możemy oceniać filmu na podstawie ocen, bo nikt nie oglądał jeszcze filmu. Możemy jednak obejrzeć jeden z kilku zapowiedzi wideo dla filmu "John Carter", które to są do obejrzenia na portalach filmowych.